HAKKIMDA

İstanbul doğumludur.

Eski sporcudur. Futbol, atletizm, güreş ve bocce branşlarında lisansı bulunmaktaydı.

Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (BESYO) Spor Yöneticiliği bölümünü birinci tamamlarken
okulu da ikincilik derecesiyle bitirdi. Yine aynı üniversitenin Necati Bey Eğitim Fakültesinde pedagojik formasyon eğitimi alarak Beden Eğitimi ve Spor öğretmeni olma hakkını da kazandı. Yüksek lisans eğitimini de İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Ana Bilim Dalında tamamladı.

“Hakan Nergis ile Kariyer Sıhhatten Geçer” adlı radyo programıyla dinleyiciyle buluştu.

Bir Talk Show programında sağlıklı yaşam köşesi adıyla TV’de izleyicilerle buluştu.

Hakan Nergis Akademi’yi kurarak ekibiyle birlikte spor, sağlıklı yaşam, kariyer ve kişisel gelişim alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Spor alanında sporculara, spor kulüplerine, spor federasyonlarına çözümler üreterek performanslarının artmasını sağlamaktadır.

Sağlıklı yaşam alanında şirketlerde çalışanların performansını daha sağlıklı yaşanabilir ortamlar kurarak artırmaya çalışmaktadır.

Kişisel gelişim alanında, şirketlerin iletişim, zaman yönetimi, stres yönetimi, kriz yönetimi vb. birçok konuda eğitimler vererek güçlü şirket profilleri ortaya çıkarmaktadır.

Kariyer alanında ise spor kulübü başkanlarına, antrenörlere, sporculara, CEO, yönetici vb. kişilere danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Üniversite, dernek, vakıf vb. kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlarda kitlelerle buluşarak eğitimler vermeye devam etmektedir.

26 Mart 2018’de ilki düzenlenen Türkiye Spor Zirvesi’ni hayata geçirmiştir.

Lesportmagazine.com ve ikgenc.com’da köşe yazılarına devam etmektedir.